Your Pet, Our Passion.
Švedijos Laphundas

Švedijos Laphundas

Švedijos laphundai yra vidutinio dydžio ir turi būdingų špico savybių – tankų papurusį kailį, vešlią uodegą, kuri būna užriesta virš nugaros, ir smailias ausis. Kailis būna meškos rudumo, juodos, rudos arba juodos ir rudos spalvos. Šie šunys kampuotos formos, į ilgį ištįsę daugiau nei į ūgį, suaugę patinai būna 45–51 cm, o suaugusios patelės – 40–46 cm ūgio. Suaugę šunys sveria apie 19–21 kg.

Verta žinoti
  • Šiek tiek patirties turintiems šeimininkams tinkamas šuo
  • Reikalinga tam tikra dresūra
  • Mėgsta aktyvius pasivaikščiojimus
  • Mėgsta pasivaikščioti po valandą per dieną
  • Vidutinis šuo
  • Nedidelis seilėjimasis
  • Šukuoti reikia kas antrą dieną
  • Nehipoalerginė veislė
  • Labai balsingas šuo
  • Sarginis šuo. Loja ir įspėja
  • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
  • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su vaikais
Apskritai sveika veislė

Apskritai Švedijos laphundai yra sveiki šunys, bet galimi tokie sveikatos sutrikimai:
– Klubo displazija 
– Cukrinis diabetas¹: liga, kuria sergant šuns kraujyje labai pakyla cukraus lygis, nes kasa negamina normalaus kiekio insulino.

Budrūs ir energingi Švedijos laphundai yra mieli ir ištikimi. Jie iš prigimties balsingi ir budrūs sargai. Jiems labai nepatinka būti atskirtiems nuo artimų žmonių, be to, jie turi stiprų polinkį ganyti. Jei galite skirti laiko, jie tampa prieraišiausiais augintiniais.

Tai sena veislė, archeologai šio šuns gimtinėje aptiko panašaus į Švedijos laphundą skeletą, kuris, manoma, yra maždaug 7000 metų senumo. Iš pradžių šie šunys buvo auginami medžioklei, jie dirbo su klajokliais samiais Laplandijoje, ganė elnius, taip pat buvo sarginiai šunys ir draugai. Šios veislės šunys buvo selektyviai veisiami dėl balso savybių, bet tik tam, kad atbaidytų plėšrūnus ir įspėtų samius, bet ir tam, kad nuramintų ir įtikintų elnius, jog yra jų sargai, o ne plėšrūnai.

Švedijos laphundų veislės šunys sveiki, bet, kaip ir daugelį kitų veislių šunų, juos gali varginti paveldimos akių ligos ir klubo displazija (liga, dėl kurios atsiranda judėjimo problemų). Todėl prieš veisiant rekomenduojama atlikti šunų akių tyrimus ir įvertinti klubų būklę.

Švedijos laphundai turi kasdien bent po valandą, geriau daugiau, mankštintis. Šis šuo aktyvus; gerai dresuojamas gali sėkmingai rungtis šunų sporto varžybose. Nekeista, kad jiems priimtinas šaltas oras – atėjus žiemiškiems orams jie tiesiog džiūgauja, – bet būtinai pasirūpinkite, kad neperkaistų, kai šilta.

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Atsparų nepalankiems orams kailį sudaro tankus poplaukis ir viršutinis sluoksnis, kuris styro papuręs. Šlaunų, uodegos, krūtinės ir gaurų kailis ilgesnis. Keliskart per savaitę reikia kruopščiai šepečiu iššukuoti poplaukį, kad nesusimazgytų ir nesusiveltų į gumulus.

Idealūs švedų laphundų šeimininkai yra patyrę špicų tipo šunų augintojai, kurie supranta, kad bus daug prikritusių plaukų, smarkaus lojimo ir daug vaikščiojimo bet kokiu oru. Jei tai ne problema, šios veislės atstovai yra universalūs ir protingi, tinkami įvairioms šunų veikloms ir sporto šakoms. Jei domitės dresūra, šie šunys atsilygins labai gerais rezultatais. Tinka kaime ar priemiestyje gyvenančioms šeimoms, turinčioms vyresnių vaikų, kurie gali padėti užsiimti mokymu ir mankšta.

Ištvermingas, ištikimas, budrus ir protingas švedų laphundas yra smagus kompanionas tiems, kuriems patinka špicų veislių bruožai. Laphundai yra balsingi ir buvo veisiami būtent dėl šio bruožo, taigi įspėja apie bet kokį įtartiną judesį ar veiklą. Šios veislės šunys taip pat išlaiko norą medžioti ir ganyti bandas, todėl būtina kruopščiai juos valdyti ir prižiūrėti, kad jie nepakliūtų į bėdą!