Your Pet, Our Passion.
Šuo apžiūrėtas pas veterinarus

Šunų ir šuniukų skiepai

Perskaitoma per 3 min.

Kaip mylintis šuns šeimininkas norite padaryti viską, kas įmanoma, siekdamas savo mylimą augintinį apsaugoti nuo galimai mirtinų ligų. Dėl to labai svarbu šunį laiku paskiepyti. Taip ne tik apsaugosite savo šunį, bet ir neleisite pernešti ligų kitiems šunims.

Veterinaras papasakos apie visus jūsų šuniui galimus skiepus ir kaip dažnai jį reikės skiepyti. Skiepyti galima pradėti šuniukus jau nuo šešių iki dvylikos savaičių. Kol šuniukas įgis imunitetą, turėsite jį laikyti atskirai nuo kitų šunų.

Jei pamiršite šunį paskiepyti pagrindinėmis ar palaikomosiomis vakcinomis, gali sumažėti jo atsparumas ligoms, taip pat gali kilti problemų, jei norėsite su šunimi keliauti. Kasmet pasižymėkite kalendoriuje, kad nepamirštumėte šuns paskiepyti laiku!

Kada šuniukai pradedami skiepyti?

Veterinaras papasakos apie visus jūsų šuniui galimus skiepus ir kaip dažnai jį reikės skiepyti. Skiepyti galima pradėti šuniukus jau nuo šešių iki dvylikos savaičių. Kol šuniukas įgis imunitetą, turėsite jį laikyti atskirai nuo kitų šunų.

Šuniukai skiepijami dviem skiepais, atliekamais per dvi savaites. Nepamirškite veisėjo ar prieglaudos darbuotojų pasiteirauti, kokiais skiepais ir kada šuo paskiepytas, kad galėtumėte suplanuoti apsilankymą pas veterinarą ir užbaigti kursą. Nors šuniukas neturėtų bendrauti su kitais šunimis, kol to neleis veterinaras, šuniukas gali saugai žaisti su kitais jūsų namuose gyvenančiais šunimis, jei jie paskiepyti visais reikiamais skiepais.

Be pradinių skiepų, kuriuos gavo vaikystėje, jūsų augintiniui gali prireikti papildomų palaikomųjų skiepų. Veterinaras pasakys, kokių skiepų ir kada prireiks. Paprašykite šuniukų skiepijimo grafiko, kad galėtumėte šias svarbias datas pasižymėti dienotvarkėje.

Kokie yra galimi šunų skiepai?

Šunų skiepus galima suskirstyti į du tipus: „pagrindiniai“ ir „nepagrindiniai“. Pagrindiniai skiepai rekomenduojami visiems šunims, o nepagrindiniai šunims rekomenduojami individualiai, atsižvelgiant į jiems kylančią riziką. Veterinaras patars, kas rekomenduojama jūsų šuniui.

Taigi, kokių ligų stengiatės išvengti ir kokie yra galimi skiepai?

Pagrindiniai šunų skiepai

Šunų parvovirusas

Šunų parvovirusas gali būti mirtina virusinė liga, plintanti per užkrėstas fekalijas. Tai plačiai paplitusi ir užkrečiama liga. Dažni simptomai yra vėmimas ir viduriavimas (kartais su krauju), karščiavimas ir apetito netekimas. Susirgus šunims paprastai reikia intensyvaus gydymo. Skiepai yra labai svarbūs, jei norite išvengti infekcijos ir suvaldyti ligos plitimą.

Šunų maras

Tai labai užkrečiama virusinė liga, kuri dažnai baigiasi mirtimi. Paprastai ji paveikia kvėpavimo, žarnyno ir nervų sistemas, o prasideda karščiavimu. Ligą sukelia oru pernešama infekcija, o skiepai yra vienintelė efektyvi kontrolės priemonė. Laimei, ši liga pastaruoju metu retėja, bet vietose, kur neskiepijama, pranešama apie padažnėjusius atvejus. Dėl to šunų skiepijimas nuo šios ligos vis dar svarbus.

Infekcinis šunų hepatitas (1 tipo šunų adenovirusas)

Ši užkrečiama virusinė liga gali sukelti įvairių simptomų – nuo karščiavimo, troškulio ir apetito netekimo iki kraujavimo ir kepenų pažeidimo. Infekcija plinta nurijus infekuoto šlapimo, fekalijų ar seilių. Gera žinia ta, kad ligos padeda išvengti skiepai.

Nepagrindiniai šunų skiepai

Nepagrindiniai šunų skiepai ne tokie svarbūs, kaip pagrindiniai, bet šuniui jie vis tiek gali būti reikalingi tam tikrais atvejais, ypač, jei šuo su jumis vyksta atostogauti arba paliekamas šunų viešbutyje. Veterinaras pasakys, ar šuniui tokių skiepų gali prireikti.

Leptospirozė

Tai galimai mirtina bakterinė liga, paprastai perduodama per tiesioginį kontaktą su užkrėstu šlapimu ar vandeniu. Žiurkės yra pagrindinės šios ligos nešiotojos. Laimei, ši liga JK yra mažiau paplitusi nei kitose šalyse, bet ja susirgus gali būti greitai ir nepagydomai pažeisti inkstai ir kepenys. Tai viena iš ligų, kuria gali užsikrėsti ir žmonės, – vadinamoji Veilio liga.

Šunų infekcinis tracheobronchitas (šunidės kosulys)

Tai labai užkrečiama, bet nesunki liga, kurią gali sukelti įvairios infekcinės medžiagos, įskaitant šunų paragripo virusą, 2 tipo šunų adenovirusą ir bakterijas Bordetella bronchiseptica. Ji prasideda nuo gerklės uždegimo, bet gali pereiti į plaučius ir gali būti sunkesnė jauniems arba vyresnio amžiaus šunims. Pagrindiniai simptomai – sausas, šiurkštus, neproduktyvus kosulys, po kurio šuo gali žiaukčioti ar springti. Šie šunų skiepai suduodami tiesiai per nosį ir dauguma geros reputacijos šunų viešbučių, prieš priimdami šunį, reikalauja, kad šuo būtų paskiepytas šiais skiepais.

Pasiutligės virusas

Pasiutligė yra labai sunki ir mirtina liga, kuri, laimei, dabar JK nepasitaiko. Norėdami, kad taip ir liktų ir jei norite su šunimi išvykti už JK ribų, turite būtinai paskiepyti nuo šios ligos.

Šunų koronavirusas

Koronavirusas šunims sukelia viduriavimą, ypač šuniukams ir jauniems šunims. Šis skiepas gali būti įtrauktas į kombinuotus skiepus. Apie tai daugiau gali papasakoti veterinaras.

Skiepai, kuriais šunys skiepijami ne JK

Kiti šunų skiepai duodami kitose šalyse, kad šunys būtų apsaugoti nuo Giardia spp, periodonto ligos ir net barškuolių nuodų. Vis dėlto jie nėra licencijuoti JK.

Pasikonsultuokite su veterinaru, nuo ko turėtumėte paskiepyti šunį, o jei šunį ruošiatės palikti šunų viešbutyje arba pasiimti į užsienį, prieš tai gerai pasiruoškite, kad žinotumėte visus būtinus reikalavimus.