Visi žino, kad katės yra išdidūs ir išrankūs gyvūnai, taip pat ir dėl ėdalo – joms įtinka ne viskas! Kaip ir žmogus, kiekviena katė mėgsta tam tikrą ėdalą ir skonį, todėl išranki katė gali nusukti nosį, jei kas nors nedžiugins jos skonio receptorių.
Jei jūsų katė yra ypač įnoringa arba visiškai neėda, galite išbandyti kelis triukus, kad ji nenorėtų atsitraukti nuo dubens.
Nemokykite įnoringos katės blogų įpročių
Nors vienos katės gali atrodyti įnoringesnės už kitas, pernelyg išrankus skonis yra tiesiog blogas įprotis, o ne įgimta savybė!
Norint iš pat pradžių užkirsti kelią katės išrankumui, svarbu nustatyti dienotvarkę. Nors iš prigimties katės ėda po mažai ir dažnai, galite jas įpratinti ėsti kelis kartus per dieną pagal dienotvarkę. Ir nesvarbu, ar leisite joms visą dieną užkandžiauti ar turėsite šėrimo planą, svarbu savo tvarkos laikytis. Apsigalvojus ir pakeitus šėrimo būdą, laiką ir ėdalą, katė gali sutrikti ir atsisakyti ėsti.
Jei manote, kad jūsų katė labai įnoringa, ir pastebite, kad labai renkasi, ką ėsti, būkite kantrūs. Jei supanikuosite ir mėginsite suvilioti savo maisto gabalėliais ar katėms skirtais gardėsiais, katė greitai suvoks, kad, atsisakiusi savo ėdalo, ji gali būti gardžiai apdovanojama! Kai pilvukas pradeda urgzti, katė turėtų norėti savo ėdalo.
Kiti veiksniai, dėl kurių katė tampa išranki ėdalui
Kartais įnoringumą lemia ne ėdalas, o kiti veiksniai – galbūt ėdalas katei patinka, tik nepatinka patiekimas! Pabandykite kelis toliau pateiktus patarimus, kad paskatintumėte išrankią katę ėsti.
- Paprastai katėms nepatinka, kai ėdančias jas kas nors stebi, todėl palikite ėdančią katę ramybėje.
- Mes juk nevalgome pietų iš nešvarios lėkštės – katė irgi neės iš nešvaraus dubens. Pasirūpinkite katės dubenį išplauti po kiekvieno ėdimo – taip ne tik paskatinsite ją ėsti, bet ir apsaugosite nuo bakterijų.
- Jei paprastai jūsų katė mėgsta sausąjį ėdalą, bet staiga tapo išranki, gali tekti pakeisti atsargas. Sausasis ėdalas sugeria drėgmę, ypač jei šilta, todėl gali būti, kad jūsų atsargos suplėko.
- Jei katė pradėjo sukti nosį nuo įprasto šlapiojo ėdalo, galbūt jis per šaltas. Šaldytuve laikomas šlapiasis ėdalas gali prarasti savo skanų kvapą, o katė neės to, ko negali užuosti. Pamėginkite kelias sekundes pašildyti šaltą šlapiąjį ėdalą mikrobangų krosnelėje, kol jis pasieks kambario temperatūrą, ir tai turėtų sužadinti katės apetitą.
- Jei jūsų įnoringoji katė leidžia laiką lauke, nepamirškite, kad ji turi begalę galimybių neplanuotai užkąsti, jei tik yra pakankamai vikri, kad ką nors sučiuptų! Atėjus pietų metui jūsų augintis gali tiesiog nebūti išalkęs.
- Kaip ir mums, kačių apetitui įtakos turi karštas oras. Jei vasaros dieną mes verčiau renkamės lengvas salotas, karštame ore jūsų katei irgi gali nesinorėti apsunkinančio ėdalo.
Dažniausiai išties praalkusios įnoringos katės turėtų pasiduoti ir pradėti ėsti. Ir kai jūsų katė pagaliau pradės ėsti, pasistenkite sulaikyti savo palengvėjimą! Žinoma, jūs turite ją labai pagirti ir pamyluoti, bet palaukite, kol bus patrauktas tuščias dubuo, kad jos neišblaškytumėte.
Ką daryti, jei katės įnoringumas nedingsta
Jei jūsų katės įnoringumas neišnyksta, apsvarstykite galimybę pakeisti jos ėdalą. Ėdalo tipo nekeiskite, bet pasirinkite naują sausojo arba šlapiojo ėdalo rūšį ir per 7–10 dienų pamažu vis labiau pildykite įprastą ėdalą nauju. Kartais skonio receptoriams pamaloninti užtenka tik pakeisti receptą.
Jei tai nepadės sužadinti skonio receptorių, patikrinkite katės dantis. Dantų problemos, pvz., pažeisti dantys, skausmingos dantenos ar pūliniai, gali sunkinti ėdimą arba jis gali būti skausmingas, todėl jūsų katė gali tapti įnoringesnė. Jei katės dantenos paraudusios ar patinusios arba iš snukučio sklinda nemalonus kvapas, paprašykite, kad veterinaras patikrintų jos dantis.
Jei katė nieko neėda visą parą ar ilgiau
Jei jūsų išranki ėdalui katė visą parą ar ilgiau nieko neėda ir atsisako bet kokio ėdalo, pasitarkite su veterinaru. Atsisakymas ėsti gali reikšti kur kas rimtesnę problemą.
Galbūt dabar jūsų katei tiesiog tokia aikštinga fazė, bet visada geriau būti atsargiems ir dėl viso pikto pasitarti su veterinaru.
Kaip suduoti vaistų įnoringai katei
Suduoti vaistų gali būti sudėtinga bet kokiai katei, tad su įnoringa kate yra dar sunkiau!
Tam tikrais būdais, pvz., naudojant tablečių spaustuką, galima švelniai įstumti tabletę tiesiai katei į burną, kad ji vaistus nurytų. Tačiau, jei manote, kad jums bus sunku sušerti savo augintiniui tabletę, pasitarkite su veterinaru apie galimybę gydyti kitais būdais – galbūt veterinaras gali katei vaistus suleisti.
Nemėginkite tablečių ar vaistų slėpti jau ir taip išrankios katės ėdale, nes taip ją galite dar labiau atgrasyti nuo ėdalo.