Tikriausiai jūsų katė yra tikra išdaigininkė, ir tai viena iš daugelio priežasčių, kodėl taip smagu su ja gyventi. Tačiau kartais katės elgesys gali nustebinti. Galbūt jūsiškė katė drasko saugomus daiktus ir galanda į juos nagus? O gal ji sudraskė į skutelius niekuo dėtas užuolaidas? Dažniausiai manome, kad tik išdykę arba nervingi šunys apgraužia baldus ir sujaukia namus, bet ir katės, turinčios destruktyvaus elgesio problemų, gali pridaryti nemažai žalos.
Katės moka šauniai pasidarbuoti nagais – jie tinka baldams, garso kolonėlėms sudraskyti į skutelius, durų staktoms, spintoms, drabužiams ir viskam kitkam, kas mėtosi namuose, apdraskyti. Nenuvertinkite kačių galimybių – padykusi murklė panorėjusi įsigaus bemaž bet kur! Tačiau kas jas verčia taip destruktyviai elgtis?
Galąsdama nagus katė lengviau nusimeta nagų apvalkalus. Kai kada tokiu būdu katė jums padeda ja pasirūpinti – nereikia taip dažnai trumpinti nagų, tik katė juos pasitrumpina savaip! Ant padraskytų daiktų taip pat lieka matomų žymių ir cheminių kvapų, kuriais ji žymi savo teritoriją.
Kartais neklaužada katė apkramto iš kokios nors medžiagos, pavyzdžiui, odos, audinio arba kartono, pagamintus daiktus – viską, kas tinka žaidimams.
Kaip atpratinti katę draskyti baldus?
Norėdami atpratinti katę siautėti po namus ir plėšyti užuolaidas, kilimus ar viską, į ką kimba nagai, suteikite jai kitų tinkamų galimybių. Pamėginkite jai duoti medžiagų atraižų, medžio su žieve, minkštos medienos likučių arba sizalio audinio. Kai tik katė atras šiuos puikius, lengvai draskomus daiktus, ji mažiau domėsis jūsų baldais.
Naujuosius draskymo žaislus pamėginkite dėti įvairiose vietose, pažiūrėkite, kas jai labiau patiks – vertikaliosios ar horizontaliosios draskyklės. Kol jūsų katė aptiks tas naujas puikias draskyti vietas, apdenkite lygiu plastiku tas, kurias norite apsaugoti nuo gadinimo.
Jei norite apsaugoti nuo katės nagų baldus ir pasirūpinti, kad ji nenukramtytų arba nenurytų kartono, kaspinų, telefono laidų, audeklo gabalų, siuvimo siūlų, adatų ir kitų daiktų, kuriems sunku atsispirti, paprasčiausia laikyti juos taip, kad katė negalėtų prie jų prieiti ir susigundyti.
Jei jums neramu, kad jūsų katė pridaro šie tiek per daug žalos, susisiekite su veterinaru – jis visada mielai padės.
Šiame straipsnyje pateikiama informacija nepakeičia individualių veterinaro ar elgesio specialisto konsultacijų ir pateikiama tik informaciniais tikslais. Jei jums neramu dėl katės elgesio problemų arba augintinio sveikatos, visada galite pasitarti su veterinaru. Veterinaras įvertins visą jūsų augintinio medicininę istoriją ir patikrins jo fizinę būklę, o tada galės rekomenduoti tinkamų individualių konsultacijų ar gydymo procedūrų. Jei norite gauti išsamių elgesio konsultacijų, specialiai pritaikytų jūsų augintiniui, rekomenduojame kreiptis į kvalifikuotą gyvūnų elgesio specialistą.