Jūsų ryšys su laikoma kate paremtas abipusiu pasirinkimu. Kaip galite būti tikri, kad ji tuo patenkinta?
Kadangi šeimininkas atsakingas už savo augintinio mitybą, sveikatą, komfortą ir mokymą, esame linkę manyti, kad sprendimas įsigyti katę yra vienpusis pasirinkimas. Nepaisant to, katė visada elgsis taip, kaip panorės. Pavyzdžiui, katės dažnai rodo prielankumą kuriam nors vienam šeimos nariui ar netgi nusprendžia ateiti į namus ir apsigyventi nekviestos.
Svarbu išmanyti kačių psichologijos pagrindus ir elgesį, kad katė laimingai įsikurtų naujuose namuose. Be pagrindinio poreikio paėsti, katėms svarbus saugumas ir komfortas. Dėl to katės artimiausius ryšius natūraliai užmezga su tais, kurie gali pasiūlyti stipriausią emocinę pusiausvyrą ir gerovę.
Pernelyg prisirišusi katė
Nepaisant nepriklausomos prigimties, katės gali artimai prisirišti prie savo šeimininkų, kartais netgi per stipriai. Tai dažnai pasitaiko, kai kačiukai atskiriami nuo motinos nesulaukę trijų mėnesių.
Sunku atsispirti, kai katė prašo dėmesio, bet jei leisite jai tapti pernelyg priklausomai, atsiras bėdų. Dėl per didelio prieraišumo katė gali jausti stresą, kai ją paliksite, o iš to gali kilti elgesio problemų (pvz., šlapinimasis, dažnas miaukimas ir alopecija (smarkus plaukų slinkimas)).
1984 m.
Gamtininkas Isidore Geoffroy Saint-Hilaire padėjo etologijos – gyvūnų elgesio tyrimų mokslo – pradmenis, todėl galime geriau suprasti kačių elgesį.
Kad katė būtų labiau nepriklausoma, praleiskite šiek tiek laiko atskirai nuo jos ir paskatinkite ją pabūti su kitais žmonėmis.