Kambaryje gyvenančios katės natūraliai turi mažiau galimybių išreikšti savo instinktus nei lauke gyvenančios katės. Lauke gyvenančios katės gali medžioti, vaikytis ir tyrinėti tiek, kiek širdis geidžia, o kambaryje gyvenančioms katėms mėgautis tokiais dalykais gali būti sudėtingiau. Jų poreikiai nėra skirtingi, bet aplinka skiriasi – todėl svarbu pasirūpinti, kad kambaryje gyvenanti katė būtų patenkinta, suteikiant jai visko, ko reikia.
Nesvarbu, ar jūsų katė kambaryje gyvena dėl ligos, fizinių poreikių ar tiesiog todėl, kad namuose jai labiau patinka, stimuliuokite ją, remdamiesi mūsų vadovu, kaip prablaškyti kambaryje gyvenančias kates.
Padėkite joms išreikšti medžioklės instinktus
Lauke gyvenančios katės dažnai medžioja smulkų grobį, net jei nėra alkanos. Tai vienas iš jų instinktų, todėl jos gali ne tik patenkinti poreikį, bet ir pasimankštinti bei stimuliuoti protą.
Kambaryje gyvenančios katės nėra kitokios – jos irgi turi medžioklės instinktą ir būtų laimingos, jei galėtų reguliariai jį patenkinti. Gamtoje jos galėtų vaikytis bet ką – nuo grobio iki krintančių lapų, tačiau namuose tiek daug galimybių nėra.
Vietoj to padėkite katei suvaidinti medžioklę, sukurdami situacijas, kuriose ji galėtų sėlinti, vaikytis ir gaudyti grobį. Tai galite daryti įvairiausiais būdais – kad ir paprasčiausiai mėtydami jai popieriaus gumulus arba nupirkdami specialiai tam skirtų žaislų ir žaidimų, atkartojančių natūralų grobį. Suteikite jai galimybę tai daryti kasdien, geriausia būtų kelis kartus per dieną.
Jei katė nepatenkins medžioklės instinkto, ji gali rasti kitų būdų, kaip tai padaryti, o kartais tai gali turėti neigiamų pasekmių jūsų baldams ar kitam turtui! Dėl to pasirūpinkite, kad kambaryje gyvenanti katė būtų laiminga, suteikite jai daug progų elgtis taip, kaip liepia gamta.
Pagalvokite, gal verta parūpinti jai draugiją
Ne visuose namuose pakaks vietos dviem katėms, bet jei įsigyjamas kitas augintinis, pratinimas turėtų vykti lėtai ir prižiūrint specialistui, siekiant užtikrinti, kad viskas vyktų pagal planą. Jei įmanoma, galite apsvarstyti, ar nebūtų verta kambaryje gyvenančiai katei įtaisyti kompanioną – juk draugija yra vienas iš geriausių būtų įveikti nuobodulį.
Jei namuose ir širdyje rasite vietos kitai katei, pamatysite, kaip jos linksminasi drauge. Nuo bendrų žaidimų iki snaudimo tame pačiame guolyje – dauguma kartu gyvenančių kačių yra neišskiriamos.
Jei turite dvi kambaryje gyvenančias kates, pasirūpinkite, kad joms nieko netrūktų. Svarbu, kad jos turėtų atskirus vandens dubenėlius, guolius ir netgi draskykles (net jei mėgsta dalytis) – taip bus lengviau išvengti ginčų dėl teritorijos. Kalbant apie tai, kaip pasirūpinti, kad kambaryje gyvenanti katė būtų laiminga, draugija dažnai yra puikus pasirinkimas.
Duokite katei su kuo žaisti
Kad kambaryje gyvenanti katė būtų laiminga, pasirūpinkite įvairiais būdais, kaip jai rasti smagios veiklos su žaislais ir žaidimais.
Žaidžiant su kai kuriais žaislais, pavyzdžiui, su plunksnomis ant lazdelės, teks dalyvauti ir jums, o su kitais žaislais, tokiais kaip kamuoliukai ir minkšti žaislai iš gyvūnų prekių parduotuvės, katės gali pažaisti pačios. Šėrimo laiką taip pat galima padaryti smagesnį – įdėkite gardėsių į kamuoliuką-galvosūkį arba prislapstykite kroketų po namus, kad katė per dieną galėtų jų ieškoti.
Nepamirškite reguliariai kaitalioti katės žaislų, kad ji visada turėtų ką nors „naujo“, su kuo galėtų žaisti. Taip ji nepraras susidomėjimo mėgstamais žaidimais.
Suteikite progų pasimankštinti
Galiausiai, siekiant pasirūpinti, kad kambaryje gyvenančios katės būtų laimingos, svarbu yra užtikrinti, kad jos turėtų daug galimybių mankštintis.
Lauke gyvenančios katės gali lakstyti po apylinkes, tuo tarpu kambaryje gyvenančių kačių teritorija yra ribota. Be to, šilti ir jaukūs namai katę gali įtikinti, kad susirangyti ir nusnausti yra daug geriau, nei bėgioti ir būti aktyviai!
Žaidimai su kate yra puikus būdas padėti jai pasimankštinti. Puldinėjimas ir vaikymasis yra puiki veikla, nes taip katė ne tik gali išreikšti savo instinktus, bet ir gerai fiziškai pasimankštinti. Katei mankštintis padės netgi draskyklė – daugelis kačių mėgsta rąžytis į jas įsikibusios, siekti viršūnės, o jei kartu yra laipynė – ir karstytis aukštyn.
Daugiau apie kambaryje gyvenančių kačių mankštą skaitykite čia.