Kaip pasirūpinti, kad katės kailis atrodytų puikiai?
Žvilgantis ir glotnus kailis yra geros sveikatos požymis. Puikią kailio būklę padės palaikyti keli veiksniai.
Jums glostyti katę yra malonu, nes minkštas jos kailis ramina ir atpalaiduoja. Katei kailis yra apsauga nuo nepalankaus išorės poveikio, jis padeda išlaikyti šilumą. Taigi kailio puoselėjimas, kad jis būtų storas ir žvilgantis, katei yra svarbi dienotvarkės dalis.
Mityba irgi vaidina svarbų vaidmenį. Baltymai būtini, kad kailis atsinaujintų, o riebalai suteikia blizgesio ir lankstumo.
Tokie mineralai, kaip cinkas ir varis, taip pat turi įtakos spalvai ir žvilgesiui. Šėrimosi dažnumui įtakos turi ir karštis bei oro sąlygos.
Dėl emocinės būsenos ir sveikatos būklės katės kailio priežiūros įpročiai gali pakisti – sergančios ar prislėgtos katės kailį laižosi mažiau arba kaip tik atvirkščiai – tai daro pernelyg uoliai. Apskritai kailio būklę lemia nemažai veiksnių.
Norėdami pasirūpinti, kad katės kailis liktų gražus, atidžiai stebėkite jos sveikatą ir reguliariai naikinkite vidinius ir išorinius parazitus. Siekiant išvengti mitybinių elementų trūkumo, dėl kurio kailis gali slinkti, būti praradęs žvilgesį ar trapus, patartina pasirinkti subalansuotą racioną, kuriame būtų visų maisto medžiagų, reikalingų norint išlaikyti sveiką kailį.
Kai katė laižosi kailį, ji praryja negyvus plaukus. Jei plaukai stipriai slenka, pavyzdžiui, šeriantis, skrandyje gali susiformuoti plaukų sąvėlų. Siekiant sumažinti praryjamų plaukų kiekį, verta katę reguliariai šukuoti. Kaip dažnai turėtumėte šukuoti katę, priklauso nuo kailio ilgio, daugiausia dėmesio reikia skirti ilgaplaukėms katėms.
Suaugusi kambaryje gyvenanti katė apie 30 % būdravimo laiko praleidžia laižydamasi kailį.
Plaukų sąvėlų susidarymo riziką galima sumažinti katę šeriant specialiu ėdalu.