Dėl savo prigimties katės nėra linkusios vartoti daug skysčių, todėl jas gali ištikti dehidratacija. Taip nutinka, kai katės organizmas praranda per daug vandens kartu su elektrolitais, būtinais kūno funkcijoms. Nors atrodytų paprasta, negydoma dehidratacija gali sukelti sunkių sveikatos sutrikimų.
Laikant katę, svarbu mokėti atpažinti augintinio dehidratacijos požymius. Tai yra apatija, atsisakymas ėsti, švokštimas, įdubusios akys ir sausos, lipnios dantenos.
Norint patikrinti, ar katei nėra dehidratacijos, galima tiesiog timptelėti odą. Tam sužnybkite šiek tiek odos prie pečių ir švelniai pakelkite – jei katei skysčių pakanka, oda turėtų iškart grįžti į vietą. Dehidratacijos atveju oda į vietą grįžta lėčiau. Jei paleidus odą ji liko palapinės formos, tai reiškia, kad katė yra pavojingai netekusi skysčių, ir turėtumėte iškart kreiptis pagalbos į specialistus.
Kartais simptomus pastebėti sunkiau, ypač jei katės svoris per didelis arba per mažas. Jei kyla abejonių, apsilankykite pas veterinarą patikrai. Tai ypač svarbu, kadangi dehidrataciją dažnai sukelia kita slypinti problema.
Pakankamo skysčių kiekio palaikymas
Jei katė vemia ar viduriuoja, greičiausiai ji neteko skysčių ir jai kyla dehidratacijos pavojus. Jei katė gali lakti, padėkite ją į vėsią ir ramią vietą, šalia pastatykite šviežio vandens. Jei katė lakti negali, nuvežkite ją pas veterinarą, nes jai gali reikėti lašelinės, kad išvengtų sunkios dehidratacijos.unable to drink, visit your vet as she may need a drip to prevent serious dehydration.
Net jei katės sveikata gera, tinkamai nesirūpinant jai vis tiek gali kilti dehidratacijos pavojus. Visada pasirūpinkite, kad būtų padėta šviežio ir švaraus vandens, dubenėlius plaukite kasdien. Geriausia būtų namuose turėti kelias vietas su vandeniu.
Kai kurių kačių ūsai jautrūs, todėl pastatykite platesnį dubenėlį ar kačių vandens fontanėlį. Daugeliui kačių patinka į dubenėlį tekantis vanduo, todėl, jei katė nenoriai laka, fontanėlis gali būti gera mintis.
Galiausiai, jei katė laka mažai ir yra šeriama sausuoju ėdalu, kuriame nėra daug vandens ir kuris nesuteikia organizmui reikiamų skysčių, pasirūpinkite, kad ji gautų pakankamai vandens, ypač tada, kai karšta ir organizmas praranda daug skysčių. Katei pasiekiamoje vietoje visada turi būti padėtas dubenėlis šviežio vandens. Jei atrodo, kad katė laka nepakankamai, paskatinkite ją lakti į vandenį įpildami mėsos sulčių.