Probiotikai šunims: kas jie ir kada vartoti



Naudingi mikrobai jūsų šuns virškinimo sistemoje atlieka įvairią svarbią paskirtį – pasisavina ir gamina maisto medžiagas, taip pat, palaikydami imuninę sistemą, saugo nuo ligų. Stresas, mitybos pokyčiai ar antibiotikų vartojimas gali sutrikdyti svarbią mikrobų pusiausvyrą ir sukelti sveikatos sutrikimų, įskaitant virškinimo problemas. Tokiu atveju gali padėti probiotikai. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie šunims skirtus probiotikus – kada jie paprastai vartojami ir kurie būtų vieni iš geriausių jūsų šuniui.
Kas yra šunų probiotikai?
Jūsų šuns žarnyne yra milijardai „sveikų“ mikrobų, kurie atlieka svarbias funkcijas virškinant maistą, gaminant vitaminus ir palaikant stiprią imuninę sistemą. Vis dėlto kartais mikrobų pusiausvyra sutrinka ir vietoj gerųjų mikroorganizmų prisidaugina kenksmingų bakterijų. Šunims skirti probiotikai yra gyvi mikroorganizmai, galintys atkurti sveiką žarnyno mikrofloros pusiausvyrą.
Kada šuniui duoti probiotikų?
Šunų mikrobų pusiausvyros sutrikimų požymiai apima virškinimo problemas, pavyzdžiui, skystas išmatas (viduriavimą) arba vidurių pūtimą. Mikrobų pusiausvyros sutrikimą gali lemti įvairūs veiksniai, tarp jų šie:
- Staigus mitybos pasikeitimas.
- Su išsiskyrimu susijęs stresas.
- Ilgalaikis antibiotikų vartojimas.
- Stresą keliantys pokyčiai, pavyzdžiui, persikraustymas.
Tai kelios iš dažniausių priežasčių, kodėl augintinių šeimininkai gali pradėti svarstyti galimybę šuniui skirti probiotikų kursą. Vis dėlto, prieš papildant šuns mitybą probiotikais, svarbu pasitarti su veterinaru. Probiotikų preparatų yra daugybė rūšių, tačiau ne visi yra aukštos kokybės ir pagrįsti įrodymais. Kuris variantas būtų geriausias jūsų šuniui, patarti galės jūsų veterinaras.
Kokie šunų probiotikai yra geriausi?
Jei veterinaras mano, kad probiotikai būtų naudingi jūsų šuns sveikatai, galite rinktis iš plataus probiotikų asortimento. Probiotikai šunims būna įvairių formų:
- Tabletės
- Kramtalai
- Ėdalo purškalas
- Milteliai (pvz., Purina PRO PLAN® FORTIFLORA)
Svarbu laikytis produkto vartojimo instrukcijų ir veterinaro rekomendacijų dėl probiotikų kiekio ir jų vartojimo dažnumo.
Ar jogurtas – tinkamas probiotikas šunims?
Jogurtas gerai žinomas dėl to, kad suteikia mums, žmonėms, reikalingų gerųjų žarnyno bakterijų. Kalbant apie šunis, jogurtas yra kiek prieštaringas probiotikų pasirinkimas, nes šunų virškinimo sistema skiriasi nuo žmonių virškinimo sistemos. Jogurtas nėra toksiškas šunims, taigi daugumai šunų reikėtų suteikti galimybę retkarčiais juo pasimėgauti, bet turi būti siūloma saikingai ir vengiama saldintų variantų. Vis dėlto jogurto sudėtyje yra laktozės, kuri kai kuriems šunims gali sukelti virškinimo sutrikimų. Dėl to svarbu iš pradžių siūlyti tik nedidelį kiekį, o pastebėjus problemų – nebeduoti. Pasitarkite su veterinarijos gydytoju, kuris pasakys, ar jogurtas būtų naudingas jūsų šuniui.
Galiausiai visada verta perskaityti etiketę ir atkreipti dėmesį į sudedamąsias dalis, kurios gali būti toksiškos šunims, pavyzdžiui, ksilitolis, ir visiškai neduoti tokių produktų savo augintiniui.
Šunų probiotikų nauda
Priklausomai nuo šuns imuninės sistemos ir konkrečių poreikių, probiotikai gali išties pasirodyti veiksmingi ir pagerinti bendrą šuns sveikatą. Štai keletas galimos probiotikų naudos šunims pavyzdžių:
- Geresnis virškinimas: probiotikai skatina naudingų bakterijų augimą žarnyne ir gali padėti šunims, turintiems tokių problemų kaip viduriavimas, vidurių pūtimas ir vidurių užkietėjimas.
- Sustiprėjęs imunitetas: probiotikai gali sustiprinti žarnyno mikrobiomą, stimuliuoti žarnyno imunines ląsteles ir moduliuoti imunines funkcijas.
- Geresnė odos ir kailio sveikata: subalansuotas mikrobiomas gali slopinti uždegimą ir palaikyti sveiką odą.
- Mažesnis nerimas ir stresas: prasta mikrobiomo būklė siejama su elgesio problemomis ir stresu. Probiotikai gali prisidėti sprendžiant šias problemas.
„Purina PRO PLAN Canine FORTIFLORA“ probiotikai šunims
Purina PRO PLAN Canine FORTIFLORA yra miltelių paketėliuose, todėl, jei ieškote patogaus būdo, kaip šuniui suduoti probiotikų, jų galite kartą per dieną tiesiog užberti ant šuns ėdalo. Šis maisto papildas skirtas tiek suaugusiems šunims, tiek šuniukams, jo sudėtyje yra pieno rūgšties bakterijų Enterococcus faecium, padedančių palaikyti žarnyno sveikatą ir mikrofloros pusiausvyrą. Daugiau informacijos apie probiotikus šunims rasite čia.
Kaip ir elgdamiesi su bet kuriais kitais probiotikais, prieš įtraukdami juos į šuns racioną būtinai pasitarkite su veterinarijos gydytoju.
Probiotikai šuniukams
Ar šuniukai gali vartoti probiotikus? Taip, veterinarai kartais rekomenduoja šuniukams vartoti specialios sudėties probiotikus. Tai gali būti nepaprastai naudinga jauniems šuniukams. Šuniuko gyvenimas kupinas naujų patirčių, o mitybos pokyčiai ir šuniuko jaučiamas nerimas gali sukelti viduriavimą ar kitų virškinimo problemų.
Svarbu mitybą keisti palaipsniui, tačiau kartais net esant geriausiems norams gali kilti virškinimo problemų. Tokiu atveju gali padėti probiotikai. Kaip paprastai, prieš pradėdami duoti probiotikų, būtinai pasitarkite su veterinarijos gydytoju, nes yra daugybė galimų šuniukų virškinimo sutrikimų priežasčių, todėl, jei šuniukas blogai jaučiasi, svarbu atmesti rimtas problemas.
Probiotikai brandaus amžiaus šunims
Senstančių šunų virškinimo sistema gali tapti jautresnė. Probiotikai gali padėti palaikyti sveiką žarnyno mikrobiomą, pagerinti virškinimą, maisto medžiagų pasisavinimą ir palaikyti imuninės sistemos veiklą. Probiotikai, suteikdami naudingų bakterijų, gali palengvinti įprastas senstančių šunų virškinimo problemas, pavyzdžiui, viduriavimą ir vidurių užkietėjimą. Be to, jie gali padėti slopinti uždegimą ir palaikyti gerą bendrą vyresnio amžiaus šunų savijautą.
Nepamirškite, kad visada svarbu perskaityti etiketę ir atkreipti dėmesį į sudedamąsias dalis, kurios gali būti toksiškos šunims, pavyzdžiui, ksilitolis, ir visiškai tokių produktų neduoti savo augintiniui.