Your Pet, Our Passion.
Auksaspalvis retriveris, dėvintis plastikinį kūgį

Šuns sveikimas po operacijos

Perskaitoma per 4 min.

Jei jūsų keturkojui draugui atliekama operacija, naudinga žinoti, ko tikėtis po operacijos ir pasirūpinti, kad jis jaustųsi kuo patogiau. Kad padėtų šuniui vėl tapti savimi, veterinaras suteiks konkrečių konsultacijų dėl jūsų šuns tolesnio gydymo ir sveikimo.

Šuns parsivežimas iš veterinaro

Kai atvyksite pasiimti šuns, jis gali būti mieguistas, jei jam buvo pritaikyta bendroji nejautra. Veterinaras bus šuniui davęs šiek tiek paėsti ir nuskausminamųjų, tad šis gali kiek svirduliuoti.

Kokių nors priešuždegiminių, antibiotikų, nuskausminamųjų ar panašių vaistų šuniui jums turbūt įteiks parsivežti namo. Jeigu kyla bet kokių klausimų, kaip juos duoti šuniui, pasikalbėkite su veterinaru.

Parsivežus namo, šuo turbūt norės tik miegoti ir taip atsikratyti anestetikų poveikio. Todėl pasirūpinkite, kad augintinis galėtų ramiai, netrikdomas pailsėti. Netrukus jis turėtų nebejausti skausmo, jaustis gerai ir mielai ėsti.

Retkarčiais dėl po operacijos sutrikusios orientacijos kai kurie šunys gali elgtis agresyviai. Tai turėtų būti laikina, bet jei trunka ilgiau nei kelias valandas, galima numanyti, kad šuniui skauda. Jeigu nerimaujate dėl šuns operacijos, augintinio priežiūros po jos, jo agresyvaus elgesio ar sveikimo arba jei maždaug po 12 valandų augintinio būklė nėra normali, susisiekite su veterinaru.

Šuns šėrimas po operacijos

Šunis, kaip ir žmones, po narkozės gali pykinti, todėl po operacijos duokite šuniui negausią vakarienę ar ko nors lengvo, pavyzdžiui, virtos vištienos ar žuvies. Jei tai neįmanoma, duokite šuniui tik ketvirtį įprastos ėdalo porcijos. Veterinaras gali duoti specialaus ėdalo, sukurto būtent šunims po operacijos. Pradžioje šerdami kelis kartus – ar tiek, kiek patarė veterinaras – šuniui duokite šio ėdalo. Vis dėlto, kai tik galima, vėl pradėkite jį šerti įprastu kokybišku ėdalu – tai augintiniui padės greičiau pasveikti. Kaip visada pasirūpinkite, kad šuo po operacijos turėtų šviežio, švaraus vandens.

Mankšta

Atsižvelgdamas į šuniui atliktą operaciją, veterinaras pasakys, kaip galite mankštinti šunį ir kiek laiko iki tol turės praeiti. Pavyzdžiui, jei po operacijos šuo turi siūlių, kelias dienas, kol siūlai nebus išimti, jį reikia laikyti už pavadėlio ir leisti tik minimaliai mankštintis – idealu tiesiog pasivaikščioti kieme ir atlikti gamtinius reikalus. Taip pat šuniui nereikia leisti šokinėti ant baldų ir laipioti laiptais. Visada vadovaukitės veterinaro nurodymais dėl mankštos.

Po ortopedinės operacijos šuns mankštą gali tekti apriboti dar ilgiau ar net prireikti laikytis griežto poilsio narve režimo. Narvas turi būti pakankamai erdvus, kad šuo galėtų atsitūpti ir patogiai judėti, bet ne toks didelis, kuriame būtų vietos lakstyti. Šunį reguliariai turėtumėte išvesti atlikti tualeto reikalų, bet patieskite laikraštį, jei šuo nesuspėtų išeiti, taip pat reguliariai keiskite paklotus, kad šuo galėtų atsipalaiduoti švarioje ir gaivioje vietoje.

Narve visada turi būti dubenėlis švaraus vandens, reguliariai tikrinkite, ar šuo jo neišvertė. Poilsis narve gali varginti jus abu, bet kuo daugiau šunį izoliuosite, tuo jis greičiau pasveiks ir bus mažesnė rizika, kad susižalos. Jei veterinaras prašė šunį izoliuoti ir laikyti narve, vadinasi, ne be reikalo – jis lygiai taip pat, kaip ir jūs, nori, kad šuo pasveiktų!

Net jei atrodo, kad šuniui pagerėjo, šunį laikykite narve tiek, kiek rekomenduos veterinaras.

Šunų tvarsčiai

Labai svarbu, kad šuns tvarsčiai būtų sausi ir nedarytų didesnės žalos. Net jei šuo eina tik į sodą atlikti tualetinių reikalų, tvarsčiams apsaugoti juos reikės aprišti plastikiniu maišeliu. Veterinaras tam gali duoti lašinės maišelį, pagamintą iš tvirtesnės medžiagos. Nepamirškite maišelio nuimti iškart, kai šuo grįš į kambarį, kadangi pavojinga palikti plastikinį maišelį ant šuns kojos per ilgai, nes viduje gali prisikaupti drėgmės ir kilti sveikatos sutrikimų – panašiai susiraukšlėja pirštai mirkstant vonioje!

Jei pastebite nemalonų kvapą, spalvos pasikeitimą, patinimą virš tvarsčio ar žemiau jo, jei šuo šlubuoja ar jam skauda, iškart kreipkitės į veterinarą. Rūpinantis, kad šuo sveiktų stebimas, svarbu nurodytu laiku lankytis pas veterinarą. Jei šuns tvarstis atsilaisvintų ar nukristų, nebandykite perrišti patys. Jei tvarstis bus priveržtas per stipriai, gali kilti problemų, todėl nuvežkite šunį pas veterinarą ir jis mielai jį sutvarkys.

Plastikinės šunų apykaklės

Kad šuo nesilaižytų, nekandžiotų ir nebraižytų žaizdos ar tvarsčio, reikėtų jam uždėti piltuvėlio formos apykaklę (dar vadinama Elžbietos apykakle, skafandru ir pan.). Iki šiol tokios apykaklės dažniausiai būdavo gaminamos iš plastiko, bet dabar galima įsigyti minkštesnių medžiaginių apykaklių, kurios šuniui gali būti patogesnės. Medžiaginės apykaklės taip pat ne tokios pavojingos baldams ir praeiviams – energingas šuo su plastikine apykakle gali būti gana destruktyvus! Šunį su apykakle svarbu laikyti visada, ypač naktį ir tada, kai šuo paliekamas vienas. Šuo turėtų greitai priprasti prie naujojo aksesuaro, bet įsitikinkite, kad apykaklė netrukdo šuniui ėsti ar lakti. Jei trukdo, apykaklę nuimkite, kol šuo ėda ir tada, kai nori palakti.

Kai kurie šunys prie apykaklių niekaip nepripranta ir dėl jų nervinasi. Jeigu jūsų šuo toks, pasakykite veterinarui – šis gali turėti kitokių idėjų. Jeigu laikysitės šių patarimų apie šuns priežiūrą po operacijos ir veterinaro rekomendacijų, augintinis turėtų greitai pasveikti ir vėl būti pasirengęs žaisti!