Manoma, kad šarpėjai, dar vadinami kinų koviniais šunimis, yra kilę iš Han šuns – senovinės sarginių šunų veislės, gyvenusios Kinijoje maždaug prieš 2 000 metų.
Iš Han šuns susiformavo dvi skirtingos veislės – sunkesni, stambesni šunys, kurie vėliau tapo čiau čiau, ir mažesni raukšlėti šunys (tapę šarpėjais), kurie buvo naudojami kovoms. Abiem veislėms būdingas išskirtinis mėlynas liežuvis, o tai rodo jų bendrus protėvius.
Raukšlėta oda kartu su šeriuotu kailiu buvo sąmoningai sukurta tam, kad šie šunys turėtų pranašumą kovose, nes priešininkui būtų sunku juos gerai sučiupti arba sunkiai sužeisti.
Šarpėjų kovinė „karjera“ baigėsi, kai kovų organizatoriams pavyko įsivežti didesnių ir stipresnių šunų, o veislė beveik išnyko, kai komunistų lyderiai, manę, kad šunų laikymas yra vakarietiškas dekadansas, išpjovė visus, kuriuos tik rado.
1978 m. jie pateko į Gineso rekordų knygą kaip rečiausi šunys pasaulyje, kol grupė veislės entuziastų panaudojo kelis likusius šunis veislei atkurti. Dabar jų skaičius išaugo ir ateitis tapo užtikrinta, nors atsakingi veisėjai vis dar deda daug pastangų, kad veislė būtų temperamentinga ir sveika.