Katės maudymas yra užduotis, prie kurios daugelis kačių šeimininkų nėra pratę. Paprastai katės puikiai pasirūpina savo švara ir dažniausiai pačios gali atsikratyti purvo. Nors ilgaplaukėms katėms gali prireikti pagalbos prižiūrint kailį (pavyzdžiui, nukirpti kaltūnus ar iššukuoti kailį), kates retai prireikia maudyti. Be to, per dažnai maudant katę galima pašalinti svarbius odos ir kailio riebalus. Šie riebalai padeda odai ir kailiui likti sveikiems.
Vis dėlto kartais gali prireikti išmaudyti katę dėl ypatingų priežasčių, pavyzdžiui, jei ji kur nors išsivoliojo ir prikibusių nešvarumų nusivalyti negali. Tokiais atvejais jūsų pagalba gali praversti.
Jei priėmėte kačiuką, rekomenduojame jį prie vandens pratinti nuo mažens. Taip bus lengviau, jei prireiktų maudyti, kai bus suaugęs, nes tuomet jis žinos, ko tikėtis.
Ko prireiks maudant katę?
Prieš maudydami katę, viską pasiruoškite iš anksto. Jei visko neturėsite vienoje vietoje, procesas užtruks ilgiau. Prireikus išeiti šampūno ar rankšluosčių, katė gali pasinaudoti proga – išlipti iš vonios ir pabėgti.
Maudant katę prireiks toliau išvardytų dalykų:
- Nedidelio ąsotėlio – jis pravers švelniai pilant vandenį ant katės vonioje.
- Šampūno – nenaudokite žmonėms skirto šampūno, nes jis gali pažeisti katės odą, kailį ar akis. Nupirkite katėms tinkamo šampūno iš gyvūnų prekių parduotuvės.
- Nedidelio flanelinio skudurėlio – katės snukučiui.
- Rankšluosčio – stenkitės nenaudoti per didelio. Uždengta dideliu rankšluosčiu katė gali išsigąsti.
Prileiskite vonią
Katę reikia maudyti kambario temperatūros vandenyje. Į vonią prileiskite apie 12 cm šilto, bet ne karšto vandens.
Katę švelniai įkelkite į vonią. Tai darykite abiem rankomis; jei ją pakelsite ir švelniai pastatysite į vonią, katė liks rami ir išvengs streso.
Katės maudymas
Kai katė bus vonioje, bus laikas pradėti maudynes. Iš pradžių ant katės lėtai užpilkite šiek tiek vandens. Jei tai darysite minutę ar dvi, katė pamažu pripras, kad yra šlapia. Kai katė jausis komfortiškai, pradėkite naudoti ąsotėlį. Pripilkite pusę ąsotėlio ir švelniai apipilkite katę, nešlapindami snukučio.
Dabar galite naudoti katėms tinkamą šampūną. Šampūną naudokite tik ant katės kūno ir kojų, nenaudokite arti snukučio. Užpylę šampūno, švelniai jį įmasažuokite į katės kailį. Baigę išskalaukite vandeniu, pildami iš ąsotėlio. Laikykitės ant šampūno pakuotės nurodytų instrukcijų.
Maudydami katę nuolat stebėkite, ar ji nejaučia streso. Jei manote, kad katė jaučia stresą, stabtelėkite ir ją nuraminkite.
Katės snukučio prausimas
Maudant katę, snukučio prausimas turbūt yra sudėtingiausia dalis.
Nedidelį flanelinį skudurėlį pamerkite į šiltą vandenį. Tai padarę juo lėtai nušluostykite katės snukutį, nuvalydami kailį. Braukite tik žemyn, ne prieš plauką. Priešingu atveju katei bus nemalonu ir galite sukelti jai stresą.
Nelieskite jos burnos, ausų ar akių, nes tai gali katei nepatikti ir būti nemalonu. Prausiant katės snukutį, svarbu nenaudoti muilo ar kitokių priemonių, kurios gali graužti katės akis ar palikti nemalonų skonį.
Katės džiovinimas
Kai katė bus visiškai švari, galite pradėti ją džiovinti. Atsargiai iškelkite katę iš vonios, pastatykite ant rankšluosčio ir tapšnodami sausinkite. Tai darant svarbu visiškai nesuvynioti katės į rankšluostį, kad ji nepasijustų spąstuose. Taip pat svarbu katės netrinti.
Kai tapšnodami nusausinsite katę, jos kailis vis dar bus šiek tiek drėgnas. Paprastai užtrunka 6–12 valandų, kol katė visiškai išdžiūsta. Tuo metu ji neturėtų eiti laukan, nebent yra šilta ir saulėta.
Būtinai apdovanokite katę po vonios, kad ji tai atsimintų kaip teigiamą patirtį.