Your Pet, Our Passion.
Labradoro Retriveris

Labradoro Retriveris

Labradorai yra dideli, stiprūs šunys, jų tvirti kaulai. Šių šunų galva plati, akys švelnios ir protingos. Uodegos unikalios, panašios į ūdros. Trumpas ir tankus kailis būna vientisos juodos, geltonos ir šokolado / rausvai rudos spalvos. Suaugę patinai būna 56–57 cm ūgio ir sveria apie 30 kg, suaugusios patelės būna 55–56 cm ūgio ir sveria apie 28 kg.

Verta žinoti
  • Nepatyrusiems šeimininkams tinkamas šuo
  • Būtinas pagrindinis mokymas
  • Mėgsta energingus pasivaikščiojimus
  • Mėgsta pasivaikščioti daugiau nei po dvi valandas per dieną
  • Didelis šuo
  • Nedidelis seilėjimasis
  • Šukuoti reikia kas antrą dieną
  • Nehipoalerginė veislė
  • Balsingas šuo
  • Ne sarginis šuo
  • Puikiai sutaria su kitais augintiniais
  • Puikiai tinkamas šeimai šuo
Šios veislės gyvūnams gali pasitaikyti sveikatos sutrikimų

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, labradorams gali pasitaikyti:
– Klubo displazija
– Alkūnės displazija 
– Progresuojančioji tinklainės atrofija: paveldima aklumą galinti sukelti liga, kuria sergant dalis akies degeneruoja ir sunyksta.
– Židininė tinklainės displazija: paveldima akių liga, galinti smarkiai paveikti šuns regėjimą.
– Totalinė tinklainės displazija: būklė, kai akies galinė dalis vystosi netinkamai ir dėl to šuo gali visiškai apakti. 
– Tinklainės pigmentinio epitelio distrofija, kai akyje susidaro nuosėdų, galinčių pažeisti akį ir sukelti aklumą esant prietemai.
– Paveldima katarakta: ja sergant sudrumstėja akies lęšiukas, dėl to gyvūnas gali apakti. 
– Gerklų paralyžius: tai būklė, kai pažeidžiamas balso stygų nervas ir dėl to gali atsirasti kvėpavimo sutrikimų. 
– Epilepsija¹: ja sergant dėl nenormalios smegenų veiklos gali kilti priepuolių, kurie pažeidžia smegenis. 
– Centronuklearinė miopatija: liga, kai šuniui nepakanka raumeninių skaidulų ir dėl to silpsta raumenys.
– Fizinio krūvio sukeltas kolapsas: būklė, dėl kurios fizinio krūvio metu gali sutrikti nervų ryšys ir įvykti kolapsas.
– Skeleto displazija: mažaūgiškumo forma, kai ilgieji kaulai nustoja augti, kol dar nėra visiškai išsivystę. 
– Paveldima snukio parakeratozė: snukio ląstelių pažeidimas, dėl kurio snukis išsausėja ir prasideda uždegimas.

Charakteris

Renkantis augintinį šeimai šie šunys tikrai patenka į populiariausiųjų trejetuką! Tai draugiški, gero būdo šunys, kurie meilūs su visais. Jie lengvai prisitaiko ir iš prigimties yra socialūs gyvūnai. Jie gerai sutaria su vaikais, yra kantrūs ir atlaidūs. Kitiems augintiniams nekelia pavojaus. Šie šunys išskirtinai ištikimi ir mėgsta dalyvauti visoje šeimos veikloje. Jie loja, kad atkreiptų jūsų dėmesį į nepažįstamuosius, bet juos sutinka meiliai.

Kilmė

Veislė kilo ne iš Labradoro, bet iš Niufaundlando pakrantės XVII a. Šie šunys buvo išmokyti per ledinį vandenį žvejams parnešti žvejybos tinklus, o XIX a. pradžioje buvo atgabenti į Didžiąją Britaniją, Pulo uostą. Jie buvo tokie patrauklūs, kad žvejai iš Anglijos gyventojų sulaukė nesuskaičiuojamų prašymų juos parduoti. Šie šunys iškart pasirodė kaip puikūs paukštšuniai. Šiais šunimis (tada jie buvo vadinami šv. Jono vandens šunimis) susižavėjo Malmsberio grafas ir, pavadinęs Labradoro šunimis, pradėjo juos veisti.

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, labradorams gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų, taip pat klubo arba alkūnės displazija (sąnarių būklė, kuri gali būti skausminga ir dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Šie šunys pasirengę prisitaikyti prie jūsų galimybių, kiek galėsite skirti jiems laiko, bet atsiminkite, kad mankštintis jie turėtų pakankamai – sveikam suaugusiam šuniui idealiu atveju reikėtų poros valandų per dieną. Jie mėgsta gana ilgus pasivaikščiojimus su galimybe palakstyti be pavadėlio ir pažaisti. Šiems šunims patinka atnešti numestą daiktą, jie be galo mėgsta vandenį, tad būdami prie vandens būtinai pasirūpinkite, kad jiems būtų saugu.

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Labradorai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Jų kailį prižiūrėti paprasta. Kailis storas ir tankus su nepalankiam orui atspariu poplaukiu. Pakanka kartą per savaitę iššukuoti, bet daugiau dėmesio reikia skirti, kai kailis šeriasi.

Labradoro retriverių veislė kilo ne iš Labradoro, bet iš Niufaundlando pakrantės XVII a. Šie šunys buvo išmokyti per ledinį vandenį žvejams partempti žvejybos tinklus, o XIX a. pradžioje buvo atgabenti į Didžiosios Britanijos Pulo uostą.  

Jie buvo tokie patrauklūs ir pasižymėjo tokiu geru charakteriu, kad žvejai iš Anglijos gyventojų sulaukė nesuskaičiuojamų prašymų juos parduoti. Šie šunys iškart pasirodė kaip puikūs paukštšuniai. Šiais šunimis (tada jie buvo vadinami šv. Jono šunimis) susižavėjo Malmsberio grafas ir, pavadinęs Labradoro šunimis, pradėjo juos veisti. Šiandien labradorai vis dar naudojami medžioklei, taip pat yra mylimi šeimų augintiniai.

Idealūs labradorų šeimininkai mėgsta ilgus pasivaikščiojimus, nevengia purvo ir vandens, turi laiko, kantrybės ir įgūdžių išmokyti šios veislės šunį būti mandagiu visuomenės nariu. Nors labradorai visuotinai laikomi geriausiais draugiškais šeimos šunimis (ir apskritai jie visus myli!), be dresūros ir intensyvios mankštos jauni labradorai gali būti akivaizdžiai įžūlūs ir šiurkštūs dėl savo perdėto entuziazmo, todėl neapsigaukite manydami, kad jie gimsta pastovaus ir pastovaus būdo! Puikiai tinka aktyvioms šeimoms, turinčioms vaikų, kurie gali užsiimti treniruotėmis ir dresūra ir kasdien porą valandų vedžioti šį aktyvų šunelį bet kokiu oru.